סמיר

סמיר

אירועים במסעדת סמיר ברמלה

לוח הופעות

כך התחיל סיפורה של מסעדת סמיר ברמלה...
הכל התחיל ביפו. בשנת 1928 לאבו פוזי (פאיק) הייתה מסעדה ברחוב בוסטרוס ליד השעון. עד שנת 1936 המסעדה שגשגה והמשפחה צמחה והתרחבה. בעקבות המאורעות של אותה שנה נאלץ אבו פוזי לסגור את המסעדה והתחיל לעבוד כטבח שכיר בצבא הבריטי עד 1942.

ב-1942 נולד לאבו פוזי בנו השני ולאחר שלושה חודשים עזבו אבו פוזי ובני משפחתו (אשתו סיסיל וששת ילדיהם) לרמלה. בתחילה פתח אבו פוזי את המסעדה ברחוב הראשי (רחוב יפו-ירושלים). עם כיבוש העיר והקמת מדינת ישראל הבינה המשפחה כי עליה לעזוב את רמלה ולעבור לגור בירדן. בסופו של דבר (ולשמחתנו..) החליט אבו פוזי להישאר ברמלה ומאז נמשכת המסורת של המסעדה.

סמיר החל לעבוד במסעדה כבר מגיל 12. בבית הספר הוא לא מצא עניין. אחיו ניסו לשכנעו להמשיך ללמוד אך הוא טען "שחייו הנם במסעדה". כיום המסעדה מנוהלת ע"י סמיר. במסעדה עובדים גם אשתו סועד והילדים וגם הנכדים (הדור הרביעי) החלו את דרכם במסעדה.
לפני מספר שנים עברה המסעדה שינוי הרחבה והתחדשות. במבנה בן 700 שנה, עיצב בנו של סמיר (ניהד) את המסעדה ועבודותיו מעטרות את המקום.

במקום ישנה מרפסת קייצית לאירועים המשקיפה על כל העיר העתיקה. ניתן להזמין שירותי קייטרינג והפקות אירועים.

לאחרונה החלה המשפחה לערוך סדנאות אוכל (סלטים), בעקבות בקשות חוזרות של אורחי מסעדה. הסדנא נערכת במקום והחוויה... טוב, כדאי לנסות!

כשר
גישה לנכים
ישיבה בחוץ
איזור עישון
רומנטי
הופעות
קייטרינג
ידידותי לילדים
אירועים
חדר פרטי
חניה
משלוחים
אינטרנט אלחוטי
תו חברתי
הזמן מקום אונליין
כרטיס ביקור

בשרים , Take Away, ביתי, חומוס, על האש, ערבי, שיפודים, שף עד הבית, אירועים

רמלה, קהילת דטרויט 7
טלפון ☎
073-7585607
שעות הפעילות
א - ה   08:00 - 20:00
ו   08:00 - 18:00
ש   08:00 - 20:00
אמצעי תשלום
כרטיס אשראי, מזומן
ROL מסעדות